Tasarım Tescil

Tasarım, bugün şirketlerin rekabette üstün olmak için kullandıkları en önemli araçlardan biridir.

Tüketiciler bir ürünü seçerken marka, kalite ve fiyattın yanında ayrıca ürünün dış görünüme de dikkat etmektedirler.

Rekabetin kıyasıya yaşandığı günümüzde üreticiler, tüketici ihtiyaçlarına cevap veren, ergonomik ve estetik niteliğe sahip tasarımlar için çalışılmaktadır. Tasarım sürecinde izlenen yöntemler ve yaklaşımlar ne yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterirler fakat hepsinin temelinde mesleki bilgi birikimi, emek, zaman ve maddi yatırım vardır.

Fark yaratan, estetik, özgün, maddi getirisi yüksek tasarımların korunması ve mülkiyet hakkı için öncelikle sahibi adına TürkPatent nezdinde tescil edilmesi gerekir.

Tasarım tescil koruması 5’er yıllık dönemlerde uzatılmak kaydıyla 25 yıl koruma sağlamaktadır. Sınai Mülkiyet Kanunu uyarınca tasarım başvurularında yenilik incelemesi yapılmaktadır.

Büromuz, evrakları tamamlanan tüm tasarımları aynı gün içinde başvurusunu gerçekleştirmektedir. Başvurusu yapılan tasarımların takibini bizzat Marka ve Patent vekili hukukçularımız sürdürülmektedir.

1998 yılından bu yana müşteri memnuniyetini paylaştığımız 10.000’nin üzerinde referansa sahip olmanın deneyimiyle marka, patent, tasarım tescilli ve hukuku alanında hizmet vermekteyiz.

Tasarım Tescili hakkında ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz ….  +90 (212) 272 28 00