Hakkımızda

Usta Patent, Türk Patent ve Marka Kurumu siciline kayıtlı Marka ve Patent Vekili Av. Murat Eltutan tarafından 1998 yılında kurulmuştur. Uzmanlık konusu olarak “Marka, Patent, Tasarım, Telif Tescili ve Hukuk Danışmanlığı” alanlarında hizmet vermekteyiz. Büromuz koruyucu danışmanlık hizmeti sağlamaktadır, ihtilaf ve sorunları daha doğmadan tespit ederek önlemeyi amaçlamaktadır. 1998 yılından bu yana 10.000’in üzerinde başvuru yapmanız sayesinde edindiğimiz bilgi birikimi ve pratik deneyimle hizmet vermekteyiz…

Avukat Murat Eltutan;

1996 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini bitirmiş ve staj sonrası İstanbul Barosu’na kayıt olarak Avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Akabinde 1998 yılında TÜRKPATENT siciline kayıt olup ülkemizin ilk Marka ve Patent vekillerinden olmuştur. Mahkemelerde ve İdari makamlarda bilirkişi ve arabulucu olarak görev almaktadır. Marka hukuku ve tescili alanında incelemeleri, makaleleri ve eserleri mevcuttur. Türkiye’nin önde gelen Üniversiteleri, KOBİ’leri (SMEs) ve Kamu Kurumlarına Marka, Patent, Telif Danışmanlığı ve Hukuku hizmeti sunmaktadır.

Avukat Emine Artar Eltutan;

1998 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiş ve staj sonrası İstanbul Barosu’na kayıt olarak Avukat olarak çalışmaya başlamıştır. TürkPatent nezdinde Marka vekilidir. Mahkemelerde bilirkişi olarak görev almaktadır. Türkiye’nin önde gelen Üniversiteleri, KOBİ’leri (SMEs) ve Kamu Kurumlarına Marka ve Telif Danışmanlığı ve Hukuku hizmeti sunmaktadır. Telif hukuku, telif kaydı ile Uluslararası marka tescili alanında ciddi deneyim sahibidir.

Ekibimizde çalışan diğer Personel, sürekli olarak mesleki eğitime tabi olup Marka, Patent, Tasarım, Copyright alanlarında uzmanlaşmışlardır.

Tescil ve Danışmanlık faaliyetlerini “Eltutan Fikri Mülkiyet Hizmetleri Ltd. Şti.” bünyesinde sürdürmekteyiz.


Patent Vekilliği ve Hukuk Danışmanlığı Mesleğine Bakış Açımızı;

“Hukukçu ve Danışman, her konuyla ilgilenir” genel prensibi yerine,

“Hukukçu ve Danışman, her konuyla ilgilenir fakat belli alanlarda ustalaşmalıdır” şeklinde konumlandırıp Marka, Patent, Tasarım, Telif danışmanlığı ve hukukualanında ustalaştık. Marka, Patent, Tasarım, Telif danışmanlığı ve hukuku alanında ustalığımızla, sektörün “en iyisi” olmak için çalışmaktayız…

Neden USTA?

  • Eltutan Hukuk & Usta Patent, güvencesi ve kalite anlayışına sahip olmamız,
  • Ülkemizde ve Dünyamızda yaratıcı, etkin ve kaliteli tescil, danışmanlık hizmeti vermemiz,
  • Marka, Patent, Tasarım araştırma ve sorgulamada geniş veri tabanı,
  • Müşterilerine özel çözüm ve strateji geliştiren farklı yaklaşımları,
  • Haksız rekabete ve taklit üretime karşın geliştirdiği etkin çalışma yöntemleri,
  • Hukuk ve Tescil sürecinde bilgi birikimi, deneyim ve etkin katılım,
  • Uluslararası iş birliği ve örgütlenme,
  • Geniş hizmet ağı,
  • Memnuniyetini paylaştığımız binlerce referans,
  • Kaliteli ve hızlı hizmetin rekabetçi fiyatla sunumu…